מרכז הריון לידה והורות

הוד השרון, 054-2444014, 09-7469371

יעוץ שינה להורים

יעוץ שינה תינוקות וילדיםחנה לוינסון מומחית בגיל הרך ועוסקת כבר 30 שנה בייעוץ שינה להורים לתינוקות ולפעוטות ועזרה לאלפי הורים בנושא שינה ובנושאים אחרים. רוב ההורים מגיעים לפגישה טרוטי עיניים אחרי "לילה לבן", מתנצלים שלא ישנו בלילה ומספרים על קשיים המשותפים להם ולהורים רבים: הילד לא מסוגל להרדים את עצמו ביום ובלילה או שהוא נרדם לבד אך מתעורר הרבה. ישן תנומות קצרות, תהליך ההשכבה לישון אורך זמן רב, רק אמא מסוגלת להרדים אותו, הנקות והאכלות מרובות בלילה (מעבר לסביר), רוצה לישון במיטת ההורים, מגיע בעצמו או מעבירים אותו למיטת ההורים במהלך הלילה, לעתים לא חוזר לישון, חולם חלומות מפחידים על מפלצות ואריות ועוד. לקשיים בשינה יש סיבות שונות: סיבות בריאותיות, טמפרמנט, פחדים, קושי בגבולות, קשיים התפתחותיים ועוד.
מטרת הפגישה היא להקנות לילד הרגלי שינה חדשים, להקנות להורים כלים  להתמודדות עם הקשיים ולבנות סדר יום ותזונה נכונה ומתאימה. לשם כך עלינו להבין מה הן הסיבות לקשיי ההרדמות והשינה, מה הקשיים של ההורים, השקפת העולם החינוכית שלהם, מהם הצרכים הספציפיים שלהם. לאחר מכן, בשיתוף עם ההורים, נבנית תוכנית עם מספר אופציות לטיפול בקשיים, המותאמת אישית להם ולילד.
בד"כ מדובר במפגש אישי אחד‚ ממוקד ומקצועי‚ עם ליווי אישי צמוד, ליווי טלפוני,  לא מוגבל בזמן וללא תוספת תשלום.
התהליך נמשך בממוצע כשבוע שבועיים עד שלושה, במידה והילד חולה או בוקעות שינים יכול לארוך קצת יותר.

שיטת העבודה של חנה הינה מקצועית, עדינה, מותאמת לגיל הילד, נותנת מענה לבכי של התינוק. היא מדורגת, ניתנות מספר אופציות ומאפשרת לילד לפתח יכולת להרדים את עצמו באופן עצמאי במהלך היום והלילה, לישון שינה רצופה בלילה במיטתו, לבנות סדר יום מתאים ולענות על הצרכים התזונתיים לגילו.
השיטה מבוססת על נסיון רב שצברה ב- 30 שנות עבודתה בייעוץ והדרכה לאלפי הורים. חנה בעלת תואר ראשון ושני בחינוך לגיל הרך, אחות טיפת חלב, מפקחת נפתית בלשכת הבריאות (לשעבר), יועצת הנקה, מנחת קבוצות הורים, סדנאות לזוגיות וייעוצים אישיים להורים בנושאים רבים.

לקבלת פרטים נוספים ולתיאום פגישת ייעוץ הנכם מוזמנים לפנות טלפונית - 054-2444013.
בהצלחה!